کشف یک جهان بدون غذاهای حیوانی

اگر کشاورزان ایالات متحده ، تولید محصولات حیوانی را جهت بدست آوردن غذا ، متوقف کنند و آمریکایی ها به سمت گیاه خواری روی  آورند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

برخی از آنها خواستار حرکت در این مسیر شده اند تا نگرانی های روز افزون نسبت به سلامت ایالات متحده، عادت های غذایی و تغییرات آب و هوایی را مورد توجه قرار دهند. محققان اخیرا این سوالات را بررسی کرده و نتایج شگفت انگیزی را به دست آورده اند.

مری بث هال، دانشمند حیوانات ARS در مرکز تحقیقات تغذیه لبنیات ایالات متحده در مدیسون، ویسکانسین و رابین راو وایت، استاد علوم حیوانی و طیور در ویرجینیا تکن در بلکسبورگ، VA، دریافتند که تغییر کاربری زمین از تولید غذای حیوانی به تولید محصولات غذایی می تواند کل مواد غذایی ایالات متحده را ۲۳ درصد افزایش دهد. از آنجا که بسیاری از این زمین ها برای محصولات با ارزش بالا مناسب نیستند ، بیشتر مواد غذایی تولیدی شامل محصولات با کالری بالا مانند ذرت و سویا هستند.

تغییر کامل از تولید غذای حیوانی، چالش های عمده ای را برای برآورده ساختن نیازهای تغذیه ای امریکا به همراه خواهد داشت. بر طبق نتایج مطالعه، بدون مصرف گوشت، شیر، تخم مرغ، ماهی و یا پنیر در رژیم های غذایی ، جمعیت ایالات متحده به اندازه کافی ، مواد پروتئینی مختلف ضروری که آنها در غذا می خورند ، دریافت نمی کنند. یافته ها بر اساس اطلاعات مندرج در رهنمودهای رژیم غذایی USDA است.

“انواع مختلف رژیم های دقیق متعادل رژیم گیاهخواری و گیاهخواری و همه چیز خواری می توانند به نیازهای فرد پاسخ دهند و سلامت آنها را حفظ کنند، اما در این مطالعه، نیازهای کل ملت را با مواد غذایی که می توان از گیاهان به تنهایی تولید نمود ، بررسی شده است . هال می گوید ؛

بین آنچه که ممکن است هنگام تغذیه یک نفر در برابر تغذیه هر کس در ایالات متحده باشد؛ تفاوتی وجود دارد.

از بین بردن مواد غذایی حیوانی،  کمبود در کلسیم، ویتامین A و B12 و برخی از اسید های چرب مهم را افزایش می دهد. آخرین مورد مهم هستند زیرا به کاهش بیماری قلبی و عروقی کمک می کنند. محصولات غذای حیوانات تنها منابع موجود در برخی از اسیدهای چرب و ویتامین B12 هستند. یک رژیم گیاهی تنها، نیاز به خوردن غذاهای بیشتری و کالری روزانه بیشتری برای رفع نیازهای تغذیه ای دارد ،  زیرا غذاهای موجود از گیاهان دارای مواد مغذی حیوانی نیستند.

 طبق اظهارات آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA)، کشاورزی در ایالات متحده حدود ۹ درصد از کل گازهای گلخانه ای کشور را در سال ۲۰۱۵ و تقریبا نیمی از کل تولیدات حیوانی به خود اختصاص داده است. دانشمندان بر این باورند که از بین بردن مواد غذایی حیوانی از تولیدات ایالات متحده، انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد ، اما نه  به اندازه ۴۹ درصد کل تولیدات کشاورزی که حیوانات حاضر در آن مشارکت دارند.

در عوض، انتشار گازهای گلخانه ای حاصل از کشاورزی به علت افزایش تولید مواد غذایی اضافی و استفاده از کودهای مصنوعی بیشتر برای جایگزینی کود، به میزان ۲۸ درصد بدون وجود حیوانات مزرعه، کاهش می یابد. این امر نشان دهنده یک افت تنها ۲.۶ درصد کل انتشارات U.S. است.

White می گوید:

 “پیام اصلی در این مطالعه این بود که ما باید به نحوه تفکرخود در مورد تولید مواد غذایی توجه داشته باشیم تا پیامدهای پیچیده ای تغییر هر قطعه خاص در سیستم غذای گسترده تر را بررسی کنیم.”

یافته ها در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم (PNAS) منتشر شده است.


تاریخ انتشار مقاله علمی :

۶ دسامبر ۲۰۱۷

منبع اصلی : 

USDA / خدمات تحقیقات کشاورزی

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =