محققان روش امیدوار کننده ای برای بهبود پردازش اطلاعات کوانتومی را نشان می دهند

یک تیم از محققان تحت رهبری آزمایشگاه ملی Oak Ridge وزارت انرژی، روش جدیدی برای تفکیک پرتوهای نور در مود های فرکانس آنها نشان داده است.

دانشمندان می توانند فرکانس هایی را که می خواهند با آن کار کنند ، انتخاب کنند و فوتون ها را با اطلاعات کوانتومی، کد گذاری کنند. کار آنها می تواند پیشرفت هایی در پردازش اطلاعات کوانتومی و محاسبات کوانتومی توزیع شده ایجاد نماید.

فرکانس نور، رنگ آن را تعیین می کند. هنگامی که فرکانس ها از هم جدا می شوند، مانند رنگین کمان، هر فوتون رنگ می تواند با اطلاعات کوانتومی کد گذاری شده و در واحدهای شناخته شده به عنوان کوبیت ها ارسال شود. کوبیت ها با هم مشابه ند اما با بیت های کلاسیک متفاوند و دارای مقدار ۰ یا ۱ هستند، زیرا کوبیت ها با مقادیر ۰ و ۱ در یک زمان کدگذاری می شوند.

رویکرد جدید تیم، اولین نمایش تریتر فرکانس، ابزاری است که نور را به سه فرکانس تقسیم می کند. نتایج نشان می دهد که پیش بینی های آنها مطابقت داد و بسیاری از عملیات پردازش اطلاعات کوانتومی می توانند بدون افزایش خطا اجرا شوند. سیستم کوانتومی تحت شرایط پیچیده انتظار می رود، بدون تحریف اطلاعات رمزگذاری شده ، انجام شود.

نیکلاس پیترس،مدیر تیم ارتباطات کوانتومی در گروه علوم اطلاعات کوانتومی ORNL گفت :

“در شرایط آزمایشی ما، ما یک  ضریب ۱۰ در نظرگرفتیم که بهتر از نرخ خطای معمول است. “این موضوع ، روش ما را به عنوان یک پیشگام پردازش اطلاعات کوانتومی مبتنی بر فرکانس با ابعاد بالا معرفی می کند.”

فوتون ها می توانند اطلاعات کوانتومی را در ابررساناها حمل کنند که در آن فوتون ها به طور همزمان دارای مقادیر چندگانه هستند .

یافته های این تیم در Physical Review Letters منتشر شد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =