ساخت آسمان خراش آکاردئونی قابل حمل و نقل

در جریان برگزاری رقابت سالانه «ای – ولو» که هر سال در زمینه طراحی آسمان خراش های مختلف برگزار می شود، یک ساختمان تاشدنی و قابل حمل و نقل برنده جایزه اصلی شد.

به گزارش نیواطلس، این آسمان خراش که با الهام از هنر اوریگامی درژاپن و به صورت آکاردئونی طراحی شده، قابل تازدن و انتقال به نقاط مختلف است.

طراحی این چنینی استفاده از این ساختمان و برپایی سریع آن را به خصوص در نقاط سانحه دیده ممکن می کند و باعث می شود تا اسکان افراد حادثه دیده با سرعت و سهولت بیشتری ممکن شود.

ساختمان یادشده توسط چند معمار لهستانی طراحی شده و در مقایسه با آسمان خراش های مشابه نیز استحکام قابل ملاحظه ای دارد. یکی دیگر از مزیت های این ساختمان آن است که برپایی آن نیاز به مقدمات زیادی ندارد و آن را حتی می توان بر روی خاک نه چندان سفت که فاقد زیرسازی است نیز بنا کرد.

برای بازکردن اجزای تاشده این ساختمان تنها کافی است یک بالن دارای گاز هلیوم در زیر سطوح پایینی آن رها شود تا این برج تا بالا باز شود.

پس از پایان استفاده می توان این ساختمان را تا زده و تبدیل به یک جعبه بزرگ کرد و با هلی کوپتر از محلی به محل دیگر منتقل کرد. تنظیم ارتفاع این ساختمان هم با کم و زیاد کردن گاز تزریق شده مشخص می شود. استفاده عملیاتی از این ساختمان در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ ممکن می شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 17 =